Voor haar afstudeerproject aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht (HKU) ontwikkelde Romina Pompei een iPad-applicatie voor de zorg aan mensen met dementie. Zij kwam op het idee naar aanleiding van haar eigen ervaringen met die zorg. Voor haar app ‘En Toen’ ontving zij de HKU-Award 2012 voor het meest vernieuwende en van ondernemerschap getuigende afstudeerwerk.
‘En Toen’ bevat drie basiselementen: een app, een website en een scherm met gezichtsherkenning. Via een aan de app gekoppelde website kunnen familieleden foto’s uploaden en informatie geven over wat daarop te zien is. Zo kunnen verzorgenden herinneringen met bewoners ophalen, ook als er geen familieleden bij zijn. Bovendien is het mogelijk in de zorginstelling schermen met gezichtsherkenning op te hangen waarop een bewoner in het voorbijgaan een foto uit zijn eigen verleden te zien kan krijgen.
Volgens de jury van de HKU-Award is ‘En Toen’ een krachtig instrument voor de zorg aan mensen met dementie dat niet achter een bureautje is bedacht, maar ‘duidelijk is ontwikkeld in wisselwerking met de maatschappelijke praktijk’.
Toename van het aantal mensen met dementie in Nederland volgens de huidige prognose. Of het werkelijk zo zal gaan? Professor Rudi Westendorp ziet het zonniger in. Cijfers: Alzheimer Nederland
