Mathematische Annalen

, Volume 330, Issue 1, pp 59–91

Metrics of positive Ricci curvature on quotient spaces

Article

DOI: 10.1007/s00208-004-0538-x

Cite this article as:
Schwachhöfer, L. & Tuschmann, W. Math. Ann. (2004) 330: 59. doi:10.1007/s00208-004-0538-x

Copyright information

© Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2004

Authors and Affiliations

  1. 1.Université Libre de BruxellesBruxellesBelgium
  2. 2.Westfälische Wilhelms-Universität MünsterMünsterGermany
  3. 3.Mathematics InstitutUniversität DortmundDortmundGermany

Personalised recommendations