Mathematische Annalen

, Volume 311, Issue 3, pp 397–419

Complete minimal surfaces in hyperbolic space

Authors

  • Geraldo de Oliveira
    • Université F. Rabelais, Département de Mathématiques, F-37200 Tours, France (e-mail: soretm@univ-tours.fr / oliveira@dmat.ufpe.br)
  • Marc Soret
    • Université F. Rabelais, Département de Mathématiques, F-37200 Tours, France (e-mail: soretm@univ-tours.fr / oliveira@dmat.ufpe.br)

DOI: 10.1007/s002080050192

Cite this article as:
de Oliveira, G. & Soret, M. Math Ann (1998) 311: 397. doi:10.1007/s002080050192
Mathematics Subject Classification (1991):53 A 10

Copyright information

© Springer-Verlag Berlin Heidelberg 1998