Mathematische Annalen

, Volume 318, Issue 4, pp 731–759

Gradient flows of Morse-Bott functions

  • Janko Latschev
Original article

DOI: 10.1007/s002080000138

Cite this article as:
Latschev, J. Math Ann (2000) 318: 731. doi:10.1007/s002080000138

Copyright information

© Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2000

Authors and Affiliations

  • Janko Latschev
    • 1
  1. 1.Institut für Mathematik, Universität Zürich, Winterthurerstrasse 190, CH-8057 Zürich, Switzerland (e-mail: janko@math.unizh.ch)CH

Personalised recommendations