Mathematische Zeitschrift

, Volume 215, Issue 1, pp 179–185

Which 4-manifolds are toric varieties?

  • Stephan Fischli
  • David Yavin
Article

DOI: 10.1007/BF02571707

Cite this article as:
Fischli, S. & Yavin, D. Math Z (1994) 215: 179. doi:10.1007/BF02571707

Copyright information

© Springer-Verlag 1994

Authors and Affiliations

  • Stephan Fischli
    • 1
  • David Yavin
    • 2
  1. 1.Mathematisches InstitutUniversität BernBernSwitzerland
  2. 2.Max-Planck Institut für MathematikBonnGermany