Periodica Mathematica Hungarica

, Volume 20, Issue 1, pp 93–96

Book reviews

  • A. Fialowski
  • T. Terlaky
  • Sz. Gy. Révész
  • T. Matolcsi
Article

DOI: 10.1007/BF01849508

Cite this article as:
Fialowski, A., Terlaky, T., Révész, S.G. et al. Period Math Hung (1989) 20: 93. doi:10.1007/BF01849508
  • 35 Downloads

Copyright information

© Akadémiai Kiadó 1989

Authors and Affiliations

  • A. Fialowski
    • 1
  • T. Terlaky
    • 1
  • Sz. Gy. Révész
    • 1
  • T. Matolcsi
    • 1
  1. 1.BudapestHungary