Mathematische Annalen

, Volume 272, Issue 4, pp 545–548

Reflexive modules over rational double points

  • Hélène Esnault
  • Horst Knörrer
Article

DOI: 10.1007/BF01455865

Cite this article as:
Esnault, H. & Knörrer, H. Math. Ann. (1985) 272: 545. doi:10.1007/BF01455865

Copyright information

© Springer-Verlag 1985

Authors and Affiliations

  • Hélène Esnault
    • 1
  • Horst Knörrer
    • 2
  1. 1.Max-Planck-Institut für MathematikBonn 3Germany
  2. 2.Mathematisches Institut der UniversitätBonn 1Germany