Mathematische Annalen

, Volume 291, Issue 1, pp 103–111

TheZ*-theorem for compact Lie groups

  • Guido Mislin
  • Jacques Thévenaz
Article

DOI: 10.1007/BF01445193

Cite this article as:
Mislin, G. & Thévenaz, J. Math. Ann. (1991) 291: 103. doi:10.1007/BF01445193

Copyright information

© Springer-Verlag 1991

Authors and Affiliations

  • Guido Mislin
    • 1
  • Jacques Thévenaz
    • 2
  1. 1.Mathematik, ETH-ZentrumZürichSwitzerland
  2. 2.Institut de MathématiquesUniversité de LausanneLausanneSwitzerland