Mathematische Annalen

, Volume 288, Issue 1, pp 595–604

On the extension of Nash functions

  • A. Tancredi
  • A. Tognoli
Article

DOI: 10.1007/BF01444552

Cite this article as:
Tancredi, A. & Tognoli, A. Math. Ann. (1990) 288: 595. doi:10.1007/BF01444552

Copyright information

© Springer-Verlag 1990

Authors and Affiliations

  • A. Tancredi
    • 1
  • A. Tognoli
    • 2
  1. 1.Dipartimento di MatematicaUniversità di PerugiaPerugiaItaly
  2. 2.Dipartimento di MatematicaUniversità di TrentoPovo (TN)Italy