Mathematische Annalen

, Volume 302, Issue 1, pp 81–103

Points and topologies in rigid geometry

  • M. van der Put
  • P. Schneider
Article

DOI: 10.1007/BF01444488

Cite this article as:
van der Put, M. & Schneider, P. Math. Ann. (1995) 302: 81. doi:10.1007/BF01444488

Copyright information

© Springer-Verlag 1995

Authors and Affiliations

  • M. van der Put
    • 1
  • P. Schneider
    • 2
  1. 1.Mathematisch InstituutRijksuniversiteit GroningenGroningenThe Netherlands
  2. 2.Fachbereich MathematikUniversität MünsterMünsterGermany