Inventiones mathematicae

, Volume 72, Issue 3, pp 359–362

Automorphisms of representation finite algebras

  • R. Martínez-Villa
  • J. A. de la Peña
Article

DOI: 10.1007/BF01398392

Cite this article as:
Martínez-Villa, R. & de la Peña, J.A. Invent Math (1983) 72: 359. doi:10.1007/BF01398392

Copyright information

© Springer-Verlag 1983

Authors and Affiliations

  • R. Martínez-Villa
    • 1
  • J. A. de la Peña
    • 1
  1. 1.Instituto de Matematicas U.N.A.M.Ciudad Universitaria, Delegàción CoyoácanMéxicoMexico